HRY OD 9 LET A PRO DOSPĚLÉ

18.března svátek má Eduard
 
 
 

Piatnik Activity kompakt

Piatnik Activity kompakt
********** Hodnocení
259 Kčs DPH
Kód: PT7561
Vše od Piatnik
Sklad: Na dotaz
Zapamatovat   Dopravy a platby
 
 ks   
 
 
Popis
Související

Hra obsahuje: 110 karet s pojmy 4 figurky 1 přesýpací hodiny 1 herní plán

Cíl hry: Mužstva se snaží uhodnutím zadaných pojmů dosáhnout cílové oblasti a zde splnit závěrečný úkol.

Pomůcky: Herní plán – hadovitá dráha, která je rozdělena do 6 oblastí (A-F) vždy po 8 polích, dále červené cílové oblasti a startovního a cílového pole, skládajících se ze 4 barevných segmentů.

Karty s pojmy – každá karta obsahuje 6 pojmů označených písmeny A-F, která odpovídají 6 oblastem na herním plánu. Pro každou oblast přitom platí jiný druh znázornění (odpovídající forma je uvedena obrázky na herním plánu). Přesýpací hodiny – pro všechny úkoly (s výjimkou “řetězu” – viz příslušný odstavec) platí časový limit (asi 1 minuta), který odměřují přiložené přesýpací hodiny. Přesýpací hodiny se otočí na začátku plnění úkolu – po zhlédnutí karty – a protihráči sledují, kdy časový limit vyprší.

Příprava: Hráči se rozdělí do 2, 3 nebo 4 družstev s pokud možno stejným počtem členů. Každé družstvo musí mít minimálně dva hráče. Úpravu pravidel hry pro případ, že hru hrají jen 3 osoby, najdete na konci. Družstva obdrží po jedné hrací figurce a postaví ji na startovní pole. Karty se zamíchají a položí na hromádku na stůl tak, aby pojmy nebyly vidět.

Poznámka: pro úkoly, které vyžadují kreslení, si navíc připravte papír a tužku.

Průběh hry: Los určí, které družstvo začíná. To vybere jednoho ze svých hráčů - reprezentanta, aby znázornil zadaný pojem. V následujících kolech se hráči v rámci družstva v této roli postupně vystřídají. Reprezentant sejme vrchní kartu z hromádky tak, aby jeho spoluhráči neviděli na pojmy. Každá karta obsahuje šest pojmů označených písmeny A-F, která odpovídají šesti oblastem herního pole: A / D – pojem se musí nakreslit. Nesmí se mluvit a ani dávat spoluhráčům pokyny gestikulací. Kresba nesmí obsahovat čísla ani písmena. B / E – pojem musí být popsán, aniž by bylo použito příslušné slovo, jeho části nebo slova od něj odvozená. C / F – pojem musí být předveden pomocí pantomimy. Nesmí se mluvit, vydávat jakékoli zvuky a ani používat předměty nebo na ně ukazovat. Je však možné ukazovat na části vlastního těla.

Poznámka: protože na začátku hry stojí všechna družstva na startovním poli, platí pro všechny písmeno A – tedy kreslení pojmu. Reprezentant si během asi 10 vteřin zapamatuje pojem, který je uveden u písmene, na kterém se nachází figurka jeho družstva. Pak před sebe kartu odloží (pojmy dolů) a otočí přesýpací hodiny. Číslice (3-6), uvedená v závorce za slovem, určuje, o kolik políček družstvo postoupí, pokud zadaný pojem v časovém limitu uhodne. Nyní se reprezentant pokouší zadaný pojem co nejsrozumitelněji přiblížit svým spoluhráčům. Ti nahlas vykřikují vše, o čem se domnívají, že by mohl být zadaný pojem. Reprezentant nesmí na výkřiky jakkoliv reagovat (ani při jedné z forem znázornění). Až v momentě, kdy družstvo zadaný pojem uhodne. Když družstvo pojem uhodne, posune svou figurku o odpovídající počet polí kupředu. V opačném případě ponechá figurku stát na místě. V obou případech se však stranou odloží použitá karta (do hry se už nevrátí) a na řadě je další družstvo. Poznámka: pokud reprezentant poruší některé z pravidel (např. tím, že během pantomimy vydává zvuky), musí se jeho družstvo vrátit o 3 pole zpět. Ve hře pokračuje další družstvo.

Otevřená hra – je-li pojem ohodnocen číslicí 6, nastává otevřená hra, tzn. hádat smějí nejen reprezentantovi spoluhráči, nýbrž i ostatní družstva. To, které jako první uhodne znázorňovaný pojem, posune svou figurku o 6 polí kupředu. Dva zvláštní úkoly se občas vyskytují ve všech 6 oblastech: 1. řetěz – každé družstvo vybere svého reprezentanta. Hráč, který kartu sejmul, přečte nahlas dané slovo a hned vytvoří z druhé části tohoto slova první část slova nového (lze použít buď poslední dvě slabiky, ale také jen slabiku poslední). Během asi 5 vteřin musí reprezentant následujícího družstva udělat s takto vzniklým slovem tot

Rájlega.cz - Lego, Hračky-hry.cz, Dárky pro muže,

Prodej Piatnik Activity kompakt - nyní v akci a levně

Nechcete-li koupit Piatnik Activity kompakt, vyberte si z nabídky obchodů a oddělení. Nebo si prohlédněte jiné výrobky v oddělení Hračky.
ISROBOTTrue